Dlaczego warto założyć i prowadzić sklep online: zalety działalności e-commerceSprzedajesz stacjonarnie i jesteś w trakcie podejmowania decyzji, czy sprzedaż internetowa to dobry pomysł? A może rozpoczynasz działalność gospodarczą i wahasz się, czy otwarcie sklepu internetowego jest opłacalne? Dowiedz się więcej dlaczego warto w obecnej sytuacji założyć sklep online!

 

Prawda jest taka, iż z roku na rok sprzedaż internetowa rośnie. Dobrych klientów znajduje się w internecie; tak samo jak sprzedawców. Z roku na rok widzimy prawdziwą rewolucję i tendencję wzrostową, gdyż czasy się zmieniają i internet ma coraz to większe znaczenie w rozwoju e-handlu. Dlatego też to właśnie e-commerce jest przyszłością sprzedaży detalicznej, która wielkimi krokami przechodzi ze stacjonarnej do internetu.

 

Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców, którzy w latach poprzednich nie zmienili swojego profilu działaności pozostając wyłącznie przy sprzedaży stacjonarnej. Właściciele biznesów e-commerce odnotowali wieloprocentowe wzrosty sprzedaży, gdyż to kanał online jest teraz dla potencjalnego klienta wygodniejszy, szybszy i bardziej wiarygodny. Jeśli nadal wahasz, czy założyć sklep internetowy, to poniżej rozwiejemy Twoje wątpliwości i zachęcimy Cię do tego, byś zainwestował w przyszłość swojej firmy – w e-commerce.

sklep-online-czy-warto


Czy sklep internetowy jest opłacalny?

 

Współczesny klient porusza się w większości w internecie. To tu odnajduje nieskończenie wiele możliwości, poszukuje produktów z całego świata, poszerza swoją wiedzę i jest przyzwyczajony do tego, iż w świecei online posiada ogromny wybór tego, czego szuka i tym samym wielką wygodę. Współczesny człowiek nie ma czasu na stresujące i męczące wizyty w zatłoczonych galeriach handlowych. Zakupy woli zrobić w zaciszu swojego domu o takiej porze, jaka jest zgodne z jego trybem życia. Nie jest on zależny od korków, godzin otwarcia sklepów ani tłumów na wyprzedażach. Dlatego też e-commerce ma ogromny potencjał i biznesową przyszłość.

 

Niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej

 

Jeśli zakładasz własną działalność i zastanawiasz się, czy warto otworzyć biznes online, to odpowiadamy Ci bez zastanowienia – warto! Piewszym krokiem będzie zapewne zaplanowanie wydatków dla Twojego biznesu, ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Pierwszą korzyścią dla tej branży są z całą pewnością niższe koszty utrzymania działalności. Nie będzie to konieczne, by zmagać się z następującymi problemami i inwestować w takie koszty jak: duży lokal w dobrej lokalizacji i utrzymanie tego lokalu, utrzymanie większej liczby pracowników, dojazdy do centrum i ciągła walka między konkurencją taką jak sklepy sieciowe, które otwierają się jak grzyby po deszczu.

 

Planując działalność online, lokal i jego położenie nie muszą Cię ograniczać. Możesz prowadzić sprzedaż z własnego domu adaptując do tego odpowiednie pomieszczenie lub wynająć atrakcyjniejszy cenowo lokal niekoniecznie w centrum dużego miasta. Możesz również skupić się tylko i wyłącznie na sklepie opartym na dropshippingu. Wtedy nie będziesz potrzebować lokalu w celach magazynowych ani też większej ilości pracowników ani długotrwałych i męczących dojazdów do pracy.

 

Nie oznacza to jednak, że całkowicie wyeliminujesz wszelkie koszty. Bądź świadomy, że poniesiesz wydatki zwiazane z działalnością online: koszty strony www oraz hostingu, wybór platformy do założenia sklepu online, grafika, koszty reklamowe oraz początkowe zatowarowanie. Pamietaj, że każdy biznes to inwestycja.

Dropshipping - współpraca b2b

By ograniczyć wydatki, możesz oprzec swoją sprzedaż o model dropshipipping (wysyłka zamowień do Twoich klientów z hurtowni - model ten omija zapasy magazynowe i zatowarowanie). Nasza hurtownia kosmetyków naturalnych ofertuje współpracę w tym zakresie, więc skontaktuj się z nami!

 

Możliwość dotarcia do większej liczby klientów bez ograniczeń czasowych

 

Działając w e-commerce nie ogranicza Cię lokalizacja sklepu stacjonarnego. Tu myślisz globalnie, gdyż sprzedaż może być prowadzona w obrębie danego regionu, kraju, a nawet i świata. I tu właśnie zaczynają się większe możliwości dotarcia do różnych użytkowników i klientów o różnych profilach wiekowych, z różnych lokalizacji, o danych zainteresowaniach. Sprzedaż stacjonarna ma ograniczenia z tym związane.

 

Co więcej sklep internetowy działa 24h/24h. Klienci mają możliwość dokonania zakupu w dogodnym dla siebie czasie: czy to wieczorem, w nocy, czy tez wcześnie rano. Ani Ciebie ani Twoich klientów nie ograniczają już stałe godziny pracy w dni robocze. Sprzedać możesz również w niedziele i święta. To daje nieograniczone możliwości promocyjne i reklamowe.

 

 

Sprzedaż online jest mniej wymagająca

 

Jako właściciel nie musisz martwić się, że e-commerce jest trudny, czasochłonny i bardziej wymagający. Jest wręcz przeciwnie! Wszystkie niewygodne dla Ciebie zadania możesz zlecić (opisy produktów w sklepie, reklamy Google Ads, prowadzenie Facebooka).

A większość czasochłonnych kwestii jesteś w stanie zautomatyzować:
- połączyć stany magazynowe sklepu z Twom systemem magazynowym,
- w przypadku dropshippingu z Twoją hurtownią
- lub rozpocząć współpracę z hurtownią online (zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!)

 

 

Sposob na dodatkowy dochód

 

Sprzedaż online to świetny pomysł na dodatkowy dochód, gdy pracujesz na etacie i chciałbyś zaczać prowadzenie własnej działalności bez ryzyka, że stracisz źródło dochodu. Z uwagi na to, iż nie ogranicza Cię czas ani lokalizacja e-commerce może stać się Twoją zaoczną działalnością i sposobem na to, by sobie dorobić lub zainwestować posiadane przez Ciebie pieniądze.

 

 

Większa możliwość rozwoju marki

 

Niezależne od rodzaju sprzedawanych w internecie produktów, czy nawet usług każdy znajdzie tu swoją niszę. Posiadając wizję rozwoje własnej marki oraz wytyczone cele jesteś w stanie wypromować własną markę o wiele skurczeniej niż w biznesie stacjonarnym. Do tego potrzebna jest strategia rozwoju, krótko i długoterminowe cele, do których będziesz dążyć wytrwale.

 

Pamiętaj, by w celach promocyjnych nad rozpoznawalnością marki wykorzystywać wiele kanałów :

  • reklamy Googla Ads,
  • reklamy Facebook,
  • remarketing,
  • profil na Instagramie
  • profil na Facebooku
  • kanał własnej marki na YouTube
Nie bój się ekspetymentować, sięgać po nowe inspiracje, a co najważniejsze nie obawiaj się zacząć!

 

Możliwość pracy zdalnej dobry wybór dla mam lub ludzi poszukujących swojej drogi zawodowej) i dalszego rozwoju

 

Mama wraca do pracy. Prowadzenie sklepu internetowego jest dobrym pomysłem na własną działalność dla mam, które chcą regulować swoje godziny pracy, ponieważ nie mają możliwości zatrudnienia się w standardowych godzinach między 8 a 16. Możesz tak zaplanowac dzień, by znalazł się czas na wszystko: na rodzinę i pracę, a sklep online daje taką mozliwość.

 

 E-commerce daje w obecnych czasach wiele korzyści oraz nadzieję na dobrze rozwinięty biznes. Jeśli chcesz zaczać, masz wizję oraz pasję, nie zastanawiaj się. Internet to przyszłość, a sprzedaż w internecie jest wielkim potencjałem do wykorzystania! Możesz zacząć na zasadzie działalności nierejestrowanej, a potem rozwinąć skrzydła. Wszystkie kroki, które prowadzą do rozwoju własnej marki są dobre.