Dlaczego warto założyć i prowadzić sklep online: zalety działalności e-commerceSprzedajesz stacjonarnie i jesteś w trakcie podejmowania decyzji, czy sprzedaż internetowa to dobry pomysł? A może rozpoczynasz działalność gospodarczą i wahasz się, czy otwarcie sklepu internetowego jest opłacalne? Dowiedz się więcej dlaczego warto w obecnej sytuacji założyć sklep online!

 

Prawda jest taka, iż z roku na rok sprzedaż internetowa rośnie. Dobrych klientów znajduje się w internecie; tak samo jak sprzedawców. Z roku na rok widzimy prawdziwą rewolucję i tendencję wzrostową, gdyż czasy się zmieniają i internet ma coraz to większe znaczenie w rozwoju e-handlu. Dlatego też to właśnie e-commerce jest przyszłością sprzedaży detalicznej, która wielkimi krokami przechodzi ze stacjonarnej do internetu.

 

Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców, którzy w latach poprzednich nie zmienili swojego profilu działaności pozostając wyłącznie przy sprzedaży stacjonarnej. Właściciele biznesów e-commerce odnotowali wieloprocentowe wzrosty sprzedaży, gdyż to kanał online jest teraz dla potencjalnego klienta wygodniejszy, szybszy i bardziej wiarygodny. Jeśli nadal wahasz, czy założyć sklep internetowy, to poniżej rozwiejemy Twoje wątpliwości i zachęcimy Cię do tego, byś zainwestował w przyszłość swojej firmy – w e-commerce.

sklep-online-czy-warto


Czy sklep internetowy jest opłacalny?

 

Współczesny klient porusza się w większości w internecie. To tu odnajduje nieskończenie wiele możliwości, poszukuje produktów z całego świata, poszerza swoją wiedzę i jest przyzwyczajony do tego, iż w świecei online posiada ogromny wybór tego, czego szuka i tym samym wielką wygodę. Współczesny człowiek nie ma czasu na stresujące i męczące wizyty w zatłoczonych galeriach handlowych. Zakupy woli zrobić w zaciszu swojego domu o takiej porze, jaka jest zgodne z jego trybem życia. Nie jest on zależny od korków, godzin otwarcia sklepów ani tłumów na wyprzedażach. Dlatego też e-commerce ma ogromny potencjał i biznesową przyszłość.

 

Niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej

 

Jeśli zakładasz własną działalność i zastanawiasz się, czy warto otworzyć biznes online, to odpowiadamy Ci bez zastanowienia – warto! Piewszym krokiem będzie zapewne zaplanowanie wydatków dla Twojego biznesu, ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Pierwszą korzyścią dla tej branży są z całą pewnością niższe koszty utrzymania działalności. Nie będzie to konieczne, by zmagać się z następującymi problemami i inwestować w takie koszty jak: duży lokal w dobrej lokalizacji i utrzymanie tego lokalu, utrzymanie większej liczby pracowników, dojazdy do centrum i ciągła walka między konkurencją taką jak sklepy sieciowe, które otwierają się jak grzyby po deszczu.

 

Planując działalność online, lokal i jego położenie nie muszą Cię ograniczać. Możesz prowadzić sprzedaż z własnego domu adaptując do tego odpowiednie pomieszczenie lub wynająć atrakcyjniejszy cenowo lokal niekoniecznie w centrum dużego miasta. Możesz również skupić się tylko i wyłącznie na sklepie opartym na dropshippingu. Wtedy nie będziesz potrzebować lokalu w celach magazynowych ani też większej ilości pracowników ani długotrwałych i męczących dojazdów do pracy.

 

Nie oznacza to jednak, że całkowicie wyeliminujesz wszelkie koszty. Bądź świadomy, że poniesiesz wydatki zwiazane z działalnością online: koszty strony www oraz hostingu, wybór platformy do założenia sklepu online, grafika, koszty reklamowe oraz początkowe zatowarowanie. Pamietaj, że każdy biznes to inwestycja.

 

Możliwość dotarcia do większej liczby klientów bez ograniczeń czasowych

 

Działając w e-commerce nie ogranicza Cię lokalizacja sklepu stacjonarnego. Tu myślisz globalnie, gdyż sprzedaż może być prowadzona w obrębie danego regionu, kraju, a nawet i świata. I tu właśnie zaczynają się większe możliwości dotarcia do różnych użytkowników i klientów o różnych profilach wiekowych, z różnych lokalizacji, o danych zainteresowaniach. Sprzedaż stacjonarna ma ograniczenia z tym związane.

 

Co więcej sklep internetowy działa 24h/24h. Klienci mają możliwość dokonania zakupu w dogodnym dla siebie czasie: czy to wieczorem, w nocy, czy tez wcześnie rano. Ani Ciebie ani Twoich klientów nie ograniczają już stałe godziny pracy w dni robocze. Sprzedać możesz również w niedziele i święta. To daje nieograniczone możliwości promocyjne i reklamowe.

 

 

Sprzedaż online jest mniej wymagająca

 

Jako właściciel nie musisz martwić się, że e-commerce jest trudny, czasochłonny i bardziej wymagający. Jest wręcz przeciwnie! Wszystkie niewygodne dla Ciebie zadania możesz zlecić (opisy produktów w sklepie, reklamy Google Ads, prowadzenie Facebooka).

A większość czasochłonnych kwestii jesteś w stanie zautomatyzować:
- połączyć stany magazynowe sklepu z Twom systemem magazynowym,
- w przypadku dropshippingu z Twoją hurtownią
- lub rozpocząć współpracę z hurtownią online (zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!)

 

 

Sposob na dodatkowy dochód

 

Sprzedaż online to świetny pomysł na dodatkowy dochód, gdy pracujesz na etacie i chciałbyś zaczać prowadzenie własnej działalności bez ryzyka, że stracisz źródło dochodu. Z uwagi na to, iż nie ogranicza Cię czas ani lokalizacja e-commerce może stać się Twoją zaoczną działalnością i sposobem na to, by sobie dorobić lub zainwestować posiadane przez Ciebie pieniądze.

 

 

Większa możliwość rozwoju marki

 

Niezależne od rodzaju sprzedawanych w internecie produktów, czy nawet usług każdy znajdzie tu swoją niszę. Posiadając wizję rozwoje własnej marki oraz wytyczone cele jesteś w stanie wypromować własną markę o wiele skurczeniej niż w biznesie stacjonarnym. Do tego potrzebna jest strategia rozwoju, krótko i długoterminowe cele, do których będziesz dążyć wytrwale.

 

Pamiętaj, by w celach promocyjnych nad rozpoznawalnością marki wykorzystywać wiele kanałów :

  • reklamy Googla Ads,
  • reklamy Facebook,
  • remarketing,
  • profil na Instagramie
  • profil na Facebooku
  • kanał własnej marki na YouTube
Nie bój się ekspetymentować, sięgać po nowe inspiracje, a co najważniejsze nie obawiaj się zacząć!

 

Możliwość pracy zdalnej dobry wybór dla mam lub ludzi poszukujących swojej drogi zawodowej) i dalszego rozwoju

 

Mama wraca do pracy. Prowadzenie sklepu internetowego jest dobrym pomysłem na własną działalność dla mam, które chcą regulować swoje godziny pracy, ponieważ nie mają możliwości zatrudnienia się w standardowych godzinach między 8 a 16. Możesz tak zaplanowac dzień, by znalazł się czas na wszystko: na rodzinę i pracę, a sklep online daje taką mozliwość.

 

 E-commerce daje w obecnych czasach wiele korzyści oraz nadzieję na dobrze rozwinięty biznes. Jeśli chcesz zaczać, masz wizję oraz pasję, nie zastanawiaj się. Internet to przyszłość, a sprzedaż w internecie jest wielkim potencjałem do wykorzystania! Możesz zacząć na zasadzie działalności nierejestrowanej, a potem rozwinąć skrzydła. Wszystkie kroki, które prowadzą do rozwoju własnej marki są dobre.