Kosmetyki i mydła Aleppo Najel - hurtownia i dystrybutor


Kosmetyki Najel stały się w Polsce niesłychanie popularne
. Jest to między inny zasługa naszej hurtowni, która od 2012 roku regularnie dystrybuuje i propaguje naturalne kosmetyki Najel i mydła Aleppo w Polsce. Marka ta cechuje się doskonałą jakością swoich produktów, pasją do naturalnych składników, tradycji Dalekiego Orientu oraz ekologią. Jej asortyment stale się powiększa o kosmetyki z naturalnym składem, certyfikatem ekologicznym i w poszanowaniu dla środowiska. Współpraca między naszymi firmami układa się niesłychanie dobrze. SAS Najjar to rzetelna i sumienna firma, ugruntowana już marka, która zawsze służy pomocą i radą w przypadku zapytań klientów.
 

Mydła Aleppo Najel - jak to się zaczęło?

Rodzina Al Najjar zajmuje się produkcją tradycyjnych mydeł Aleppo od 1895 roku. Wiedza o wytwarzaniu mydła Aleppo przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, gdyż jest to firma rodzinna. W chwili obecnej manufaktura mieści się na północy Syrii. Nazwa Najel powstała od skrótów nazwiska i imienia założycieli, którymi jest małżeństwo Manar Najjar oraz Elia Najjar. Słowo Najel w języku arabskim znaczy "syn", a marka jest też symbolicznym dzieckiem właścicieli. W 1996 roku wraz z pierwszym transportem mydła Aleppo z Syrii firma rozpoczyna europejską dystrybucję tego arabskiego dobra. Aktualnie zatrudnia ponad 15 osób we Francji i aż 80 pracowników w Syrii, co jest bardzo ważne w dobie konfliktu i wojny, gdyż dzięki trwającej produkcji mydeł rodziny syryjskie mogą pracować i zarabiać na życie.

Najel to francuska marka o arabskich korzeniach. Dyrektor generalny marki Manar Najjar jest Syryjczykiem, który wyemigrował do Francji, by studiowac medycynę, a następnie odbyć staż.

Marka Najel posiada linie produkcyjną oraz plantację drzew oliwkowych i laurowych w Syrii (w Afrin oraz w Aleppo). Składniki do wyrobu innych swoich kosmetyków naturalnych sprowadza z Maroka (no. olej laurowy) i z innych krajów arabskich i europejskich, ale jej siedziba mieści się we Francji w okolicach Lyonu.

 

 

Najel - filozofia marki

Marka Najel jest marką ekologiczną, która z dbałością o tradycję propaguje zdrowy styl życia. W najważniejsze idee marki wpisuje się unikalność i dbałość o prosty, naturalny skład. Następne w kolejność sa badania i rozwój, które pozwalają na poszukiwanie coraz to nowych receptur, ekologicznych składników i niesamowitej jakości. Ważna jest też transpartentość - kontrola na dkładami, certyfikaty ekologiczne i badania dermatologiczne.

 

Skąd pochodzą mydła Aleppo?

Mydła Aleppo Najel od 2011 roku posiadają certyfikat pochodzenia, który gwarantuje ich oryginalne syryjskie pochodzenie oraz produkcję. Certyfikat nadawany jest przez Ministerstwo Handlu Wewnętrznego oraz Ochrony Konsumenta w Syrii. Certyfikat ten gwarantuje fakt, iż mydła produkowane są w Syrii: w Aleppo i aglomeracji tego miasta. Logotyp tego certyfikatu obecny jest na każdym mydle Aleppo marki Najel.

 

Produkcja syryjskiego mydła Aleppo obejmuje kilka miejsc produkcyjnych:

  • tłocznia oleju - w niej odbywa się tłoczenie olejów niezbędnych do produkcji mydła Aleppo tzn. oliwy z oliwek i oleju laurowego. Zbiór oliwek oraz owoców laurowych odbywa się każdego roku od sierpnia do października. Owoce te przez tłoczeniem są odpowiednio przygotowywane: zanurzane są we wrzątku, by oddzielić miąższ od pestki. Do tłoczenia wykorzystywany jest tylko miąższ. Oleje tłoczone są na zimno i pochodzą z pierwszego tłoczenia; w ten sposób mydła zachowują swoje najlepsze właściwości.
  • manufaktura mydła - miejsce procesu zmydlania i suszenia (9 miesięcy) mydeł tradycyjnych 200g
  • miejsce produkcyjne o powierzchni 2400m2 - produkcja mydeł Aleppo z dodatkami 100g, magazynowanie, pakowanie, etykietowanie

Jak powstaje mydło Aleppo?

Syryjskie mydło Aleppo Najel powstaje w rodzinnej mydlarni w Syrii. Produkowane jest rzemieślnicza metodą znaną od tysięcy lat w okresie od końca listopada do końca marca.

Faza 1. Zmydlanie: Proces rozpoczyna się od podgrzania wody z wodorotlenkiem sodu do pewnej temperatury w wielkich kotłach, następnie do cieczy dodawana jest oliwa z oliwek. Całość podgrzewana jest przez ok. 12h, następnie odpoczywa. Pasta podgrzewana jest za pomocą pary, co pozwala na lepszą kontrolę temperatury. Jeśli temperatura jest za wysoka - wszystkie dobroczynne właściwości olejów mogą zniknąć.

Faza 2. Podgrzewanie - Nazajutrz po ponownym podgrzaniu i wymieszaniu masy dodaje się do niej przefiltrowany olej laurowy.

Faza 3. Przepłukiwanie - Dzięki ługowi zachodzi alchemiczny i magiczny proces zmydlania oleju i wody w mydło. Masę przepłukuje się kilka razy słoną wodą w celu pozbycia się ługu sodowego z masy mydlanej. Woda jest usuwana z kotła i poddana recyklingowi.

Faza 4. Wylewanie masy - gęstą masę wylewa się do specjalnych ogromnych form na posadzkach i wygładza jej powierzchnię. Gdy masa zastygnie, mydła są cięte na bloki i kostki, a następnie stemplowane tradycyjnym syryjskim stemplem.

Faza 5. Suszenie - Pocięte kawałki mydła Aleppo przenoszone są w suche, przewiewne miejsce na palety, gdzie mydła poddawane są suszeniu przez 9 miesięcy (z dala od słońca). W tym czasie mydła następuje proces utleniania się: z zewnątrz mydło Aleppo staje się beżowo-brązowe, a w środku zachowuje swój pierwotny zielony kolor.

*Ciekawostka: w czasie suszenia mydło traci na wadze ok 30% swojej masy. W momencie dzielenia i przed suszeniem kostki posiadają 300g, po 9 miesiącach posiadają wagę 200 lub 170g w zależności od rodzaju.

Faza 6 - Po miesiącach suszenia kostki są oczyszczane, etykietowane i układane na paletach do eksportu.

 

 

Jakie certyfikaty ekologiczne?

Certyfikaty kosmetyków Najel:
  • Ecocert
  • Cosmebio
  • Cosmos

Co jeszcze można znaleźć w ofercie Najel?

1. Akcesoria kąpielowe: pumeks wulkaniczny, naturalną gąbkę, rękawicę Kessa do masażu Hammam, masażer antycellulitowy, rękawicę loofa.
2. Ekologiczne środki czystości: czarne mydło gospodarcze naturalne i cytrynowe
3. Ekologiczne środki piorące: mydło odplamiające, płyn do prania z mydłem Aleppo bezzapachowy oraz jaśminowy
4. Oleje naturalne: olej z opuncji figowej, arganowy, z czarnuszki, ze słodkich migdałów
5. Masło karite
6. Peelingi, balsamy do ust